Preskočiť na menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

MF SR bojuje proti dezinformáciám

Aktualizované dňa: 15.03.2021 13:00

Počas predchádzajúcich dní sa na sociálnych sieťach začali šíriť rôzne informácie o tom, že Ministerstvo financií SR plánuje zaviesť neprimerane vysoké dane z nehnuteľností, ktoré môžu dosiahnuť aj viac ako 2 tisíc eur. Zároveň sa objavujú rôzne prepočty a percentá z trhových cien, ktoré vraj budú zavedené od roku 2022.

Ministerstvo financií SR upozorňuje, že tieto informácie sú nepravdivé a považujeme ich za poplašné správy.

Aj z toho dôvodu sa snažíme aj na sociálnych sieťach vyvracať všetky nepravdivé a zavádzajúce informácie v súvislosti s témou – daň z nehnuteľnosti. V tomto boji proti dezinformáciám budeme pokračovať. Napríklad aj takto:

https://www.facebook.com/190673150984347/posts/3955682181150073/ 

Aké sú fakty?

Reforma zdaňovania nehnuteľností na hodnotovom princípe je v súčasnosti vo fáze prípravy koncepcie, ktorá prinesie odpovede aj na spôsoby a postupy zavedenia hromadného oceňovania nehnuteľností. Následné témy týkajúce sa daňovej povinnosti budú známe až po spracovaní koncepčného riešenia.

Minister financií Eduard Heger sa už viackrát vyjadril, že daňová reforma vrátane zmien v dani z nehnuteľností nespôsobí negatívne zásahy do sociálnej štruktúry slovenskej spoločnosti. Jej podstatou je naopak podpora pracovnej aktivity, podnikania, tvorivosti, investícií, lebo to sú základné atribúty rastu životnej úrovne a kvality života našich občanov.

Ministerstvo financií ubezpečuje občanov, že pri akýchkoľvek daňových zmenách zohľadňuje sociálne aspekty a inak to nebude ani pri daňovej reforme. Na Slovensku roky chýbali reformy a aj preto sme začali zaostávať v životnej úrovni za vyspelými krajinami. Teraz ich chceme priniesť, lebo cieľom každej reformy je zlepšiť život občanom v krajine, a nie naopak.


Ministerstvo financií SR