Ministerstvo financií Slovenskej republiky, Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, IČO: 00151742. www.mfsr.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:


Začiatok stránky, titulka:

Vyhodnotenie SK PRES

Martin Filko nás „Európanov“ (prezývka, ktorá prischla finančným expertom MF SR zapojeným do slovenského predsedníctva v Rade EÚ) zvykol veľmi rád podpichovať, že predsedníctvo je v podstate glorifikovaný „paper-pushing“, teda posúvanie papierov. Samozrejme, že nás to iritovalo. Tak ako každého komu sa niekto opováži naštrbiť presvedčenie o veľkoleposti a význame jeho pracovnej náplni. Vzhľadom na Martinovu angažovanosť v konkrétnych častiach predsedníckej agendy (napríklad prehlbovanie integrácie eurozóny), jeho provokačné slová v retrospektíve interpretujeme skôr ako typický, filkovský spôsob motivácie: toto je ten slabý odvar, ktorým predsedníctvo môže byť – presvedčte ma, že dokážeme viac a urobme to najlepšie ako sa dá. Úprimne si myslíme, že keby tu ešte Martin bol, za naše nasadenie a výsledky by nás určite pochválil.

O odpočte slovenského predsedníctva sa už čo to popísalo. Na nasledujúcich stranách sa Vám napriek relatívne technickému charakteru bruselskej ekonomickej agendy pokúsime tieto veci priblížiť do ľudskej reči a zároveň vysvetliť ich obsah a praktické prínosy. Nechceme Vás otravovať nič nehovoriacimi pojmami ako „všeobecný prístup“ alebo „závery Rady“. Ľahké to nebude. Ale vzhľadom na rastúci proti-bruselský populizmus je našou povinnosťou vysvetľovať, čo to vlastne tie tisícky euro-úradníkov v Bruseli robia. A Vašim záujmom by mohlo byť obetovať tomu pár minút.

Čítajte tu:

Koniec obsahu.


MENU:

Nachádzate sa tu:

  1. Medzinárodné vzťahy
  2. Európske záležitosti
  3. Predsedníctvo SR v Rade EÚ
  4. Vyhodnotenie SK PRES

Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.

Pokračovanie menu:

ZOZNAM SEKCII:

VYHĽADÁVANIE NA WEB SÍDLE:


PÄTIČKA:

Portály MFSR

Projekty MF SR

Ministerstvo financií
Slovenskej republiky

Štefanovičova 5
P. O. BOX 82
817 82 BRATISLAVA
IČO: 00151742

+421 2 5958 1111
podatelna@mfsr.sk

Všetky kontakty

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.